CO JSOU ESENCIÁLNÍ OLEJE?

Esenciální oleje, s láskou získávané z rostlin, bylin a stromů, které se pěstují na farmách, jsou koncentrované rostlinné extrakty získané pečlivou parní destilací, lisováním za studena nebo navrtáním stromu ke sběru pryskyřice. Při extrakci se používá ta část rostliny, z níž lze získat největší množství oleje, např. květy, listy, stonky, kůra, semena či kořeny keřů, bylin a stromů. Látka či aroma obsažené v rostlině se nazývá esence. Po destilaci z rostliny se tato těkavá aromatická látka nazývá esenciální olej.

SÍLA - esenciální oleje jsou vysocé koncentrované rostlinné extrakty (např. 1 kapka mátového oleje odpovídá přibližně 25 šálkům). Díky této koncentraci stačí pro dosažení jejich účinků i jediná kapka, takže jejich užívání není finančně náročné.

TĚKAVÉ - rychle se mění z kapaliny na plyn. Proto své esenciální oleje pečlivě zavírejte.

UNIVERZÁLNÍ - zapojit esenciální oleje do života, je opravdu dobrá volba, neboť mají nekonečně mnoho způsobů využítí, Jednoduše řečeno, můžete je zapojit ve vašem životě doslova do každodenní činnosti, můžete je mít všude sebou, rychle působí, mají jednoduché použití.

Esenciální oleje byly využívány pro náboženské rituály, léčení nemocí a pro jiné duchovní a tělesné potřeby. Existují záznamy 4 500 př.n.l. o používání vonných látek.

Egypťané hojně používali esenciální oleje na balzamování, výrobu parfémů , pro léčivé účely a jiná různá využití.
Římané používali esenciální oleje v parních lázních, aby osvěžili a odvrátili nemoce.
Bible obsahuje 200 odkazů na aromatické látky, vykuřovadla směsi a masti. Jsou v ní uvedené příhody, kde se díky esenciálním olejí lidé uzdravovali z velmi nebezpečných nemocích. 


Esenciální oleje versus mastné oleje - jaký je v nich rozdíl?

V tabulce je krásně souhrnně uveden rozdíl mezi esenciálními oleji a oleji mastnými. Mastné oleje se např. používají pro ředění esenciálních olejů při aplikování na pokožku, pro vytváření vlastních směsí, vůní a kosmetických přípravků, ale i při užívání pro vnitřní potřebu pro ředění do kapsle. Nepoužívají se do difuzérů.

Rozhodli jste se pro esenciální oleje?

Pokud ANO - určitě Vám doporučuji pořídit si Kapesního průvodce Esenciální oleje, Na začátku je opravdu důležité mít dostatečné informace, jak s EO pracovat. Vždy máte naši podporu, ale v této knize máte ke každému EO informace ohledně původu rostliny, ředění, aplikaci, odkaz na vědecké studie ohledně účinků EO apod. A pokud se třeba některý den nebudete cítit v dobré kondici, najdete zde EO konkrétně pro Vaši potřebu. 

Kompletní průvodce použitím esenciálních olejů Young Living. Přehledně sepsané jednotlivé oleje, směsi a seznam nemocí s radami, jak je pomocí E.O. řešit.

470 Kč

Výňatek z knihy Chemistry of Essential Oils Made Easy - kapitola Praktické odpovědi na často kladené otázky - nosné oleje, hematoencefalická bariéra, jak oleje skladovat, bezpečně používat, o falzifikaci a pančování EO.

230 Kč

Druhá kniha Používání esenciálních olejů je pro Vás, kteří chcete zkoumat víc. Mě osobně na začátku cesty s esenciálními oleji hodně přinesla, ráda zkoumám a mnoho informací z této knihy využívám ještě dnes.