CO JSOU ESENCIÁLNÍ OLEJE

Esenciální oleje, s láskou získávané z rostlin, bylin a stromů, které se pěstují na farmách, jsou koncentrované rostlinné extrakty získané pečlivou parní destilací, lisováním za studena nebo navrtáním stromu ke sběru pryskyřice. Při extrakci se používá ta část rostliny, z níž lze získat největší množství oleje, např. květy, listy, stonky, kůra, semena či kořeny keřů, bylin a stromů. Látka či aroma obsažené v rostlině se nazývá esence. Po destilaci z rostliny se tato těkavá aromatická látka nazývá esenciální olej.

SÍLA - esenciální oleje jsou vysocé koncentrované rostlinné extrakty (např. 1 kapka mátového oleje odpovídá přibližně 25 šálkům). Díky této koncentraci stačí pro dosažení jejich účinků i jediná kapka, takže jejich užívání není finančně náročné.

TĚKAVÉ - rychle se mění z kapaliny na plyn. Proto své esenciální oleje pečlivě zavírejte.

UNIVERZÁLNÍesenciální olej je opravdu vhodné užívat, neboť mají nekonečně mnoho způsobů využítí, jednoduše řečeno, můžete je zapojit ve vašem životě doslova do každodenní činnosti, můžete je mít všude sebou, rychle působí, mají jednoduché použití.

Esenciální oleje byly využívány pro náboženské rituály, léčení nemocí a pro jiné duchovní a tělesné potřeby. Existují záznamy 4 500 př.n.l. o používání vonných látek.

Egypťané hojně používali esenciální oleje na balzamování, výrobu parfémů , pro léčivé účely a jiná různá využití.
Římané používali esenciální oleje v parních lázních, aby osvěžili a odvrátili nemoce.
Bible obsahuje 200 odkazů na aromatické látky, vykuřovadla směsi a masti. Jsou v ní uvedené příhody, kde se díky esenciálním olejí lidé uzdravovali z velmi nebezpečných nemocích. 

Pro získání podrobných informací o esenciálních olejích doporučujeme pro každého, kdo začíná knihu

Kapesní průvodce Esenciální oleje, kterou můžete u nás rovněž zakoupit.