JAK JE MÁM POUŽÍVAT

Než začnete používat jakýkoliv esenciální oleje, jednou z velmi důležitých věcí je mít dostatečné informace ohledně jejich kvality. Podle směrnice amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) je dovolené firmám označovat oleje jako "100% čisté", pokud obsahují alespoň 5% oleje uvedeného na lahvičce . V EU je toto kritérium nastaveno na hodnotu 25% .  Tedy např. za 100% čistý mátový olej  je  možné prodávat olej, který obsahuje (norma EU) pouze 25% čistého esenciálního oleje z máty, zbylá část je pak tvořena nosným, většinou mastným olejem. Významnou vlastností 100% esenciálních olejů je, že jsou to olejnaté nemastné tekutiny. Pokud si tedy kápnete čistý esenciální olej, je vstřebám velmi rychle do pokožky, a to díky svému molekulárnímu složení. Dalším pomocníkem při výběru je vůně.

AROMATICKÉ POUŽITÍ

Je velmi rozšířeným a efektivním způsobem užívání esenciálních olejů. Naše tělo dýchá skrze plíce i pokožku. K aromatickému užívání je velmi vhodný kvalitní výběr difuzéru. Pár kapek esenciálního oleje přidáte do vody, a díky tomuto způsobu můžete pročistit, osvěžit a obohatit jakýkoliv prostor, ve kterém se nacházíte vy i ostatní. Z inhalace pak mohou mít užitek všichni, kteří se v tomto prostoru nacházejí, čímž šetříte i množství spotřebovaného esenciálního oleje.  Dalším způsobem aromatické použítí je inhalace skrze dlaně. Nakapejte potřebné množství esenciálního oleje do dlaně nedominantní ruky (obvykle levé) a poté je prstem druhé ruky rozetřete v malých kruzích ve směru hodinových ručiček pro aktivaci esenciálního oleje.

LOKÁLNÍ POUŽITÍ

Všechny esenciální oleje snadno procházejí pokožkou a mohou tak prostoupit hluboko do tkání a buněk díky tomu, že obsahují malé a lehké molekuly, oproti mastným olejům. Díky těmto vlastnostem tak mohou prostoupit do jakékoli části těla pouhou masáží či pomazáním.  Je dobré si uvědomit, že takto mohou do těla vstupovat i různé škodlivé látky z okolí. Esenciální oleje tak mohou pomáhat čistit naše tělo od těchto škodlivých látek. Molekuly esenciálního oleje dokážou pronikat do tkání našeho těla, kde se ukládají toxiny, a umožnit jim vyloučit se z těla ledvinami, tlustým střevem, dýcháním a potem.

VNITŘNÍ POUŽITÍ

Vnitřní užití esenciálních olejů vyžaduje opravdu velmi vysokou kvalitu esenciálních olejů. A jsou dle našeho názoru zároveň ukázkou kvality esenciálních olejů Young living. K vnitřnímu užívání jsou určeny všechny esenciální oleje Young Living označené jako doplňky stravy s esenciálími oleji  jako ŘADA OLEJů PLUS.

Při vnitřním užití lze tyto oleje ředit medem, mlékem, rýžovým mlékem, olivovým olejem nebo jinou tekutinou, která rozpouští tuky.