JAK JE MÁM POUŽÍVAT

Podrobnější informace k postupu SEED TO SEAL najdete v úvodu Proč Young Living. Pro mě je velkou odpovědí a zárukou kvalitu jejich možnost k vnitřnímu užití, řada esenciálních olejů PLUS - označených jako výživový doplněk.

Než začnete používat jakýkoliv esenciální oleje, jednou z nejdůležitých věcí je mít dostatečné informace ohledně jejich kvality. KVALITA je pro užívání esenciálních olejů zásadní. Předurčuje jejich schopnost účinně a rychle pomáhat. Esenciální oleje Young Living se vyznačují vysokou terapeutickou kvalitou

Známkou a garancí této kvality je tzv. postup SEED TO SEAL - od semínka po uzávěr, což vyjadřuje proces a vlastní výrobu EO, vlastní zdroj kvalitních semen pro pěstování, výběr kvalitního čistého prostředí pro růst každé rostliny, pečlivou sklizeň, propracovaný systém destilace, kontrolu před naplněním EO do lahvičky a dále cestu k nám, spokojeným uživatelům. 


VÍTE ŽE?

Podle směrnice amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) je dovolené firmám označovat oleje jako "100% čisté", pokud obsahují alespoň 5% oleje uvedeného na lahvičce . V EU je toto kritérium nastaveno na hodnotu 25% . Tedy např. za 100% čistý mátový olej je možné prodávat olej, který obsahuje (norma EU) pouze 25% čistého esenciálního oleje z máty, zbylá část je pak tvořena nosným, většinou mastným olejem.  Tyto EO běžně známe, mají poměrně nízkou cenu a jsme zvyklí je běžně užívat v aromalampách.

Esenciální oleje z Vaší Základní sady, pro které jste se právě rozhodli, mají úplně jiný způsob užívání, než jste byli zvyklí. Níkdy je nepoužíváme do aromalampy, neboť svíčka by jejich prospěšné vlastností ohřevem zničila. Další důležitou  vlastností 100% esenciálních olejů je, že jsou to olejnatými nemastnými tekutinami. Pokud si tedy kápnete čistý esenciální olej, je vstřebám velmi rychle do pokožky, a to díky svému molekulárnímu složení. Na dlani Vám tedy nezůstává mastná stopa, takže i takto může lépe rozpoznat, zda jsou ředěné či ne. Dalším pomocníkem při výběru je intenzita vůně zároveň i účinek, který inhalací EO ucítíte.


AROMATICKÉ POUŽITÍ

Je velmi rozšířeným a efektivním způsobem užívání esenciálních olejů. Naše tělo dýchá skrze plíce i pokožku. K aromatickému užívání je velmi vhodný kvalitní výběr difuzéru. Pár kapek esenciálního oleje přidáte do vody, a díky tomuto způsobu můžete pročistit, osvěžit a obohatit jakýkoliv prostor, ve kterém se nacházíte vy i ostatní. Z inhalace pak mohou mít užitek všichni, kteří se v tomto prostoru nacházejí, čímž šetříte i množství spotřebovaného esenciálního oleje.  Dalším způsobem aromatické použítí je inhalace skrze dlaně. Nakapejte potřebné množství esenciálního oleje do dlaně nedominantní ruky (obvykle levé) a poté je prstem druhé ruky rozetřete v malých kruzích ve směru hodinových ručiček pro aktivaci esenciálního oleje.


LOKÁLNÍ POUŽITÍ

Všechny esenciální oleje snadno procházejí pokožkou a mohou tak prostoupit hluboko do tkání a buněk díky tomu, že obsahují malé a lehké molekuly, oproti mastným olejům. Díky těmto vlastnostem tak mohou prostoupit do jakékoli části těla pouhou masáží či pomazáním.  Je dobré si uvědomit, že takto mohou do těla vstupovat i různé škodlivé látky z okolí. Esenciální oleje tak mohou pomáhat čistit naše tělo od těchto škodlivých látek. Molekuly esenciálního oleje dokážou pronikat do tkání našeho těla, kde se ukládají toxiny, a umožnit jim vyloučit se z těla ledvinami, tlustým střevem, dýcháním a potem.


VNITŘNÍ POUŽITÍ

Vnitřní užití esenciálních olejů vyžaduje opravdu velmi vysokou kvalitu esenciálních olejů. A jsou dle našeho názoru zároveň ukázkou kvality esenciálních olejů Young living. K vnitřnímu užívání jsou určeny všechny esenciální oleje Young Living označené jako doplňky stravy s esenciálími oleji  jako ŘADA OLEJů PLUS.

Při vnitřním užití lze tyto oleje ředit medem, mlékem, rýžovým mlékem, olivovým olejem nebo jinou tekutinou, která rozpouští tuky.

Praktické návody na užívání esenciálních olejů najdete na našem BLOGU nebo na Instagramu.