JE POTŘEBA BÝT OPATRNÝ ?

Esenciální oleje jsou skutečně bezpečné, pokud používáte pravé čisté oleje. Zdravý rozum a umírněnost obykle stačí k tomu, aby nedošlo k žádné možné nežádoucí reakci. Rčení méně je někdy více je tedy vzhledem ke koncentraci olejů na místě. Záleží však vždy na dané situaci. Dostatečně bezpečené užívání je dokonce i pro laiky a nezkušené uživatele, nicméně platí, že čím více o olejích víte, a čím více jim rozumíte, tím lepší a bezpečnější budou i vaše výsledky. Proto vás bude učit i každodenní zkušenost, kterou s nimi budete zažívat.

Pozor na oči. V případě, že se vám dostane esenciální olej např. skrze ruce do očí nepoužívejte ke zředění vodu, ale nosný olej.

Přidáním nosného oleje do esenciálního oleje se pouze zpomalí rychlost vstřebávání. Všechny molekuly použitého esenciálního oleje se dostanou do těla, pouze za delší časový úsek, než  bez přítomnosti mastného oleje.

U tzv. horkých olejů mějte připravený rostlinný olej či oleje nebo másla výše uvedená. Zředí esenciální olej a zpomalí rychlost vstřebávání, pokud se objeví nepřijemné pocity a podráždění pokožky.