KRANIOSAKRÁLNÍ  UVOLNĚNÍ

Cesta ke zdraví a celistvosti

Co je Kraniosakrální uvolnění ?

Kraniosakrální uvolnění  je velmi jemná a účinná technika, pomocí které je možné efektivně a účinně uvolnit napětí a tlak uložený hluboko v našem těle. Technika využívá velmi jemného doteku, jehož působením se uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.

Jak Kraniosakrální uvolnění  funguje?

"Cranium" je latinsky lebka, "os sacrum" je kost křížová, odtud  tedy pramení název. Kraniosakrální uvolnění  funguje na pricipu využití přirozené cirkulace mozkomíšního moku - životodárné tekutiny , jinými slovy jeho rytmu - tzn. kraniosakrálního rytmu, jeho frekvence a kvality. Tento rytmus lze při ošetření jemným dotekem vnímat všude na našem těle, resp. jeho frekvenci nebo pulzaci.

Stručně řečeno lze říct, že se kraniosakrální rytmus "rozpíná a stahuje" v obou směrech - "ven i dovnitř."  Při ošetření lze skrze citlivost doteku tento kraniosakrální rytmus vnímat i přes oblečení a následně je možné jeho kvalitu i frekvenci působením v terapii přirozeně ovlivnit. Vše se však děje spontánně a samo. Kvalita kraniosakrálního rytmu je velmi důležitá, neboť jeho nerovnováha může ovlivnit naše zdraví na fyzické i psychické úrovni. 

Jak funguje kraniosakrální systém?

Nějvětší vliv na to jak vlastně fungujeme, resp. na fuknci našeho těla a orgánů, má náš mozek a mícha. Každý pohyb, každá myšlenka pramení právě odtud. Mozek nepřetržitě přijímá a vysílá do všech koutů našeho těla signály o tom, co se kde děje a co je třeba vykonat. Když není v pořádku přenos nervových impulsů, nastává nerovnováha, která může celý sytém narušit. Všechny pochody v těle jsou vzájemně propojeny a na sobě závislé a musí fungovat jako jeden dokonalý celek.

Mozek a mícha tedy tvoří centrální nervovou soustavu, která je výrazně ovlivněna právě funkcí kraniosakrálního systému, který tvoří membrány a mozkomíšní mok produkovaný v mozkových komorách. Mozkomíšní mok obklopuje, chrání a vyživuje centrální nervovou soustavu a plní celou řadu důležitých funkcí pro naše tělo.

Každý den jsme vystaveni nejrůznějším negativním vlivům jako např. stresu a napětí, se kterými se musí naše tělo umět vypořádat. Tyto vlivy mohou způsobit stažení tkání a tím naruší nebo ovlivní i kvalitu kraniosakrálního systému. Jen si představme co udělá naše tělo, pokud jsme ve stresu - cítíme v těle napětí, stáhneme se, uzavřeme se. Toto napětí, které se následně akumuluje okolo mozku a míchy vytvoří nebo spíše vyústí v tvz. "blokády". Tyto "bloky nebo blokády" brání, aby centrální nervový systém zdravě fungoval , což naruší zdravé fungování všech dalších systémů, které centrální nervová soustava řídí, jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, pohlavní a všechny ostatní systémy v těle. 

V rámci terapie mohou být tyto "bloky" odhaleny a uvolněny. Jemný dotek uvede do pohybu uvolňující samoléčebné procesy v těle. 

Jemnými technikami doteku se uvolňují "blokády" v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální sytém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem  vrací prostředí okolo mozku (centrální nervovou soustavu) do rovnováhy a tím jemně pomáhá organismu nastartovat jeho vlastní samoléčebný systém. Uvolnění "bloků" se při kraniosakrální terapii děje spontánně, což velmi pomáhá k uvolnění a očištění podvědomí a ozdravení dané části těla, která byla se vznikem "bloků"  spojena,  a to vlivem stresu či jiné situace .

Kraniosakrální uvolnění  může pomoci:

Kraniosakrální uvolnění je vhodné při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem. Kraniosakrální terapie podporuje zdraví, které je nám vrozené, resp. jeho síly, které se nikdy neztrácejí.

Kraniosakrální terapie pomáhá například při:

- bolestech a potížích nejrůznějšího původu dospělých i dětí

- potížích spojených s nervovým systémem, mrtvění končetin apod.

- potížích psychosomatického původu

- bolestech kloubů a páteře (např: artróza, skolióza, výhřezy plotének, ústřel, atd.)

- bolestech hlavy bez medicínsky zjištěné příčiny, migrény

- dýchacích potížích, astmatu, alergiích bez prokázané příčiny

- pooperačních bolestech blíže nezjištěných příčin

- detoxikuje, harmonizuje

- PMS, hormonální poruchy, noční pomočování

- poruchách rovnováhy a koordinace pohybů, závratích, křečích, ticích

- různých poruchách zraku, sluchu, které se nelepší klasickou léčbou

- potížích způsobených utlačením nervů vysokém/nízkém krevním tlaku

- poruchách učení, koncentrace, hyperaktivitě

- problémech s otěhotněním, impotence

- v těhotenství příprava na porod, zpracování porodního traumatu

- podpoře léčby závislostí

- posílení celkové imunity a vitality organizmu

- stres, chronické únava, nespavost

Kraniosakrální uvolnění  má silný relaxační a meditativní efekt a je velmi vhodná jakou součást procesu osobního a duchovního růstu a pro pocit pohody a štěstí. Zvyšuje duchovní uvědomění.

Průběh ošetření:

Ošetření začíná úvodním rozhovorem o tom, jaký je Váš záměr, zároveň navazuje vzájemnou důvěru, důležitou pro proces celého ošetření. Následuje pohodlné uložení na lehátko, doporučuji pohodlné oblečení, dále Vám bude nabídnuta přikrývka. 

Ošetření je velmi příjemné a relaxační, při které se opravdu velmi uvolníte, úplně vypnete myšlení.  Kraniosakrální uvolnění pracuje na principu velmi jemného doteku, který bude prováděn na hlavě, nohou a dalších částech těla, tak jak určí Váš kraniosakrální systém. Já budu tomuto rytmu naslouchat. Při kontaktu s místem, které bude potřeba uvolnit, budu čekat až se místo uvolní a harmonizuje. Budete procházet  postupným hlubokým uvolňováním nalezených bloků, jež budou určovány vyšší moudrostí vašeho těla. Při ošetření můžete čerpat hluboké zdroje síly zdraví, které tato metoda aktivně podporuje.

Doba ošetření:  1,5 - 2 hod.

Cena ošetření: 1 200 Kč

KRANIOSAKRÁLNÍ UVOLNĚNÍ

Chcete-li se dozvědět ještě o něco více

NAPSALI JSTE

Z vašich spokojených ohlasů