COPAIBA - jemnost a síla v jednom 

06.01.2021

Když jsem poprvé přivoněla ke Copaibě, byla to pro mě úplně nová, možná neznámá vůně. Každopádně velmi jemná.

Copaiba - jemná svou vůní, silná svým účinkem.

Esenciální olej Copaiba - destilovaná párou z pryskyřice stromu copaiba neboli Copaifera reticulata, stromu, který roste v brazilských deštných lesích. Copaiba se používá k různým účelům v oblastech, kde přirozeně roste nejméně od 16. století. V přírodním léčitelství - peruánské a brazislké bylinné medicíně je ceněna pro své silné protizánětlivé účinky.

Esenciální olej Copaiba je produktem destilace gumové pryskyřice z brazilského stromu Copaifera reticulata , původem z oblasti Amazonky. Strom copaiba roste 50 až 100 stop vysoký a produkuje drobné bílé květy a malé plody podobné ořechům, z nichž ani jeden se nepoužívá při výrobě éterického oleje. 

Úleva namožených svalů

Svělý pomocník po cvičení či fyzické námaze, uvolní od velkého zatížení svalů a kloubů. Určitě vyzkoušejte a uvidíte, jak velkou úlevu pocítíte. Přidejte pár kapek do čistého oleje pro ředění (např.V6 od Young Living) a vmasírujte do pokožky.

Výborná v kombinaci s Pan away a Mátou.

Krása, hygiena a péče o pokožku

Copaiba pomáhá při suché pokožce, krásně hydratuje. Proto můžete přidat do svého oblíbeného krému či oleje. Výborná s Levandulí a Pelargonií. Je také skvělým pomocníkem při ústní hygieně pro podporu zdravých zubů a dásní.

Esenciální oleje jsou velmi přirozeným a účiným pomocníkem pro naši pleť, která rovněž podléhá plynutí času, přičemž vrásky nejsou jediným znamením. I naše pleť ztrácí svoji pružnost, tu a tam se objevují na obličeji skvrny a tón pleti dostává matný nádech. Copaiba napomáhá k tomu, aby pleť byla opět zářivá a jasná. 

Matná kůže vs. Copaiba

1 vaječný bílek

1 lžička medu

½ lžičky. citronová šťáva

2 kapky éterického oleje Copaiba

Smíchejte všechny ingredience dohromady a poté si štětcem naneste na obličej. Po úplném zaschnutí opláchněte studenou vodou. Copaiba snižuje výskyt skvrn, aby vaše pokožka zářila, zatímco med, vaječný bílek a citronová šťáva pokožku napínají a rozjasňují.

Suchá kůže vs. Copaiba

Copaiba je rovněž výborným pomocníkem při hydrataci naši pleti. 

Klid a pohoda

Podporuje klid a rovnováhu, pomáhá při zklidnění v meditaci a cvičení. Podporuje uzemnění a ochranu a pocity bezpečí.

Copaiba je určitě dalším esenciálním olejem, který je dobré mít pro domácí základní péči a podporu zdraví. Proto je také zařazena v základním balíčku pro začátek. Vyzkoušejte a určitě budete překvapení - jemná a přesto tak hluboce působící.