Esenciální oleje

18.01.2021

 V každé domácnosti najdeme bylinné čaje. Známe je od dětství, bylinky nás provází životem. A když se necítíme zrovna v pohodě, uvaříme si bylinkový čaj.  

Z mé zkušenosti vím, že pokud někde začnu mluvit o esenciálních olejích, povědomí o tom, co jsou, a jak je známe a vnímáme, není u nás dosud ještě příliš známé a rozšířené. Známe vonné olejíčky, které dáváme do aromalampy nebo některé z nich užíváme při masáži pro uvolnění. A tady naše znalosti o nich končí. 

Esenciální oleje jsou však velmi účinným a jednoduchým pomocníkem a průvodcem ve světě péče o zdraví a krásu. Proč a kde se vzaly? Nejsou nové a ani nejsou módním trendem. Historie jejích užívání sahá cca 3 tis. př.n.l., kdy je užívaly egyptské i arabské kultury,  jako velmi mocné, cenné prostředky pro zdraví a spiritualitu. I tehdy byly velmi vzácné a poměrně drahé.

Myslím, že máme to velké štěstí, že se můžeme díky nim vracet k darům přírody v péči a podpoře pro naše zdraví i krásu. A věřte, že jsou velmi účinné, jednoduché, dostupné a rychle působí. Vždy je máte doma po ruce a můžete je využit.

Zároveň již existuje mnoho vědeckých studií, které popisují velmi prospěšné a účinné vlastnosti pro podporu našeho zdraví.

Esenciální oleje obsahují různé aktivní sloučeniny, které mají schopnost významně ovlivňovat naše pocity a emoce. Když vdechnete aroma éterického oleje, absorbujete tyto molekuly a ty začnou pracovat na vašem emočním a fyzickém zdraví a uzdravení.

Každý den tak můžeme využívat úžasné vlastnosti esenciálních olejů, které dokáží přenášet léčivé síly bylin, stromů a rostlin do buněk našeho těla. Každý den můžeme sami udělat mnoho pro naše zdraví. Každý den nám mohou esenciální oleje pomáhat vyrovnávat emoce, a to díky čichu, který ovlivňuje v mozku naše nálady. Zároveň jsou díky svým vlastnostem podporou při běžných obtížích spojených s vnějšími vlivy z prostředí a jsou opravdu velmi efektivní náhradou oproti klasickým bylinným čajům. 

Stačí se rozhodnout a začít. Můžete se přidat a začít tímto základním balíčkem esenciálních olejů s difuzérem. Základní balíček obashuje 6 jednodruhových EO - Mátu, Kadidlo, Levanduli, Citron, Pomeranč, Copaibu a 6 velmi podpůrných směsí pro každý den pro podporu trávení, dýchání, uvolnění od stresu a napětí, pro podporu zdravé imunity, pro uvolnění svalů a kloubů apod. A difuzér dle výběru je velký bonus pro 1 z mnoha způsobů užívání. 

V dalších příspěvcích můžete najít sdílení našich zkušeností s jednotlivými EO a směsi ze základního balíčku jako podporu pro Váš začátek. A spoustu dalších, věřím že inspirativních zkušeností ze světa esenciálních olejů i odkazů na zajímavé zdroje informací. 

Skvělým zdrojem informací je pro začátek základní knížka - Kapesní průvodce - Esenciální oleje, kterou můžete zakoupit v našem obchodě. Mě osobně v začátku hodně pomohla a otevřela prostor do světa darů přírody.

A teď nezbývá, než Vám popřát šťastný start. Uvidíte, že nikdy nebudete litovat, a že se budete neustále divit, kde všude a v čem  je můžete používat.