STRESS AWAY - Proč se trápit?

05.01.2021

Velmi jemná vonná směs, která navozuje pocity pohody a klidu dětem i dospělým. Je velmi prospěšná pro zmírnění každodenního stresu a nervového napětí.  Zlepšuje duševní reakci, a tak napomáhá navodit a obnovit rovnováhu, která nám může být prospěšná k tomu, abychom podpoříli stavy relaxace a hlubokého uvolnění.

Mám tuto směs velmi ráda, nejen pro její uklidňující účinky, ale jako vůni - osobní parfém. Pro zvýraznění její vůně někdy přidám pár kapek Limetky, která její vůni zvýraznění, a přidá celé směsi velmi svěží a pozvbuzující nádech.  

Potřebujete-li v průběhu dne nalézt klid a rovnováhu, určitě tuto směs doporučuji. Zklidní Vás, ale přitom zůstanete klidní a koncentrovaní na to, co právě v klidu potřebujete vyřešit. Klidná, ale rozhodná síla. Zároveň Vám v průběhu dne může velmi prospět při mentální únavě, kdy potřebujete posílit paměť.

Tato směs je také vhodná pro klidný spánek.

Složení této směsi určitě hraje velkou roli z hlediska výše uvedených důvodů, proč zvolit právě tuto směs. A tak se pojďme společně podívat na to, jak působí.

COPAIBA

O účincích Copaiby jsme si povídali v předchozím článku Copaiba - jemnost a síla v jednom. Tak jen doplnění o účinky Copaiby v této směsi. Copaiba vláde jemnou zklidňující silou, která působí na nervový nebo sympatický nervový systém jemnou stimulací. Zároveň umí navodit zklidnění  a podpořit navození spánku.

LIMETKA KYSELÁ

Je známá z historie pro svoji schopnost očistit a obnovit ducha, pomáhá k očištění aury. Limetková vůně nás umí povzbudit a aktivovat chuť do života. Přináší regenerující životní sílu slunečního světla a tím prosvětli v naší duši i ta nejtemnější místa - všechny chmury a smutky. Působí jako energetický vonný čistič.

CEDROVÉ DŘEVO

Balzámovo-dřevité aroma má velmi stimulující účinky, pomáhá rozvíjet myšlenky a stimuluje poznávací schopnost a posílení paměti. Zároveň dodává velmi stabilizující a uzemňující pocity.

VANILKA

Vůně sladké Vanilky povzbuzuje pocity dětské radosti, dotýká se tedy archetypu vnitřního dítěte v nás, čímž působí uklidňujícícm a uvolňujícím způsobem na naše city. Pomáhá nám si rovzpomenout na pocity volnosti a lehkosti života. Vůně Vanilky se rovněž velmi dobře propojuje a komunikuje se všemi ostatními vůněmi ve směsi, čímž pozvedá její účinek. Může působit rovněž jako afrodiziakum.

OCOTEA

Má sladkou vůni, podobnou skořici, vytváří pocity plnosti a úplnosti, že všechno je správně přesně tak, jak právě je. Tím prohlubuje pocity pohody, klidu a relaxace.

LEVANDULE

O účincích Levandule si můžete přečist v článku LAVENDER - vyladí všechny tóny. Levandule je dle některých vědeckých studií prospěšná při inhalaci pro zvýšení beta vln v mozku, což zvyšuje a prohlubuje stavy relaxace.

Věřím, že si tuto směs oblíbíte, neboť je také součástí základního balíčku Premium Kit- tedy sady s difuzérem pro Vás začátek s esenciálními oleji Young Living.