CO  JE  MOHENŽODÁRO 

Co je Mohendžodáro ?

Mohendžodáro je ucelený holistický systém pro tranformaci ženy a rozvoj jejího zdraví, krásy, schopností a talentů. Mohendžodáro používá asány (tělesné pozice) a cvičení, rituál, ženské meditace, umělecké vyjádření a prožitkové programy. Také masáže, terapie a zážitkové zkušenosti.

V čem Vám může Mohendžodáro pomoci ?

Pravidelné praktikování jednotlivých asán má řadu léčivých, omlazujících a zkrášlujících účinků. Harmonizuje hormonální systém, ozdravuje oslabené pánevní dno a ženské orgány, posiluje dráhu ledvin. Celkově navyšuje životní energii a vědomě ji rozvádí po těle. Cvičení zvládne každá žena každého věku.

Cvičení Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna a dělohy, které po porodu ztrácí svoji pružnost. Při cvičení asán se svaly malé pánve stanou uzavřenější, pevnější, pružnější, čímž se odstraňují problémy s močením i s inkontinencí. 

Cvičením jednotlivých asán jsou rovněž intenzivně prokrvovány orgány malé pánve - vaječníky, děloha, vejcovody, pochva i pánevní dno, což výrazně ovlivnuje pozitivně zdraví v této oblasti. Pravidelným praktikováním asán se rovněž do těla uvolňuje velké množství estrogenů a ženských pohlavních hormonů, neboť jsou aktivovány žlázy s vnitřní sekrecí, které začnou ve větší míře produkovat, estrogeny, progesteron a další ženské hormony. Díky cvičení jednotlivých asán je stimulován  hormonální systém, který  podporuje růst energie a psychickou vyrovnanost.

Co Vás čeká ?

Mohendžodáro však nepracuje pouze na tělesné úrovni, ale rovněž pracuje s duší ženy pomocí meditací a pomocí aspektů vnitřní ženy, které reprezentují jednotlivé asány.

Na kurzu budeme pracovat s asánami tzv. Mateřského okruhu. Tyto asány neboli tělesné pozice nesou vztahy k ženským vlastnostem a k lidským postojům vůbec. Každá pozice je vztah vědomého aspektu a protikladného aspektu a vyjadřuje jak tělesný, tak i určitý psychický stav ženy. V asáně nacházíme setkání těla, mysli, emocí a vědomí.

Mateřský okruh propojuje asány:

Příběh ženství -vede k podpoře vnitřní ženy, podporuje sebedůvěru a sebelásku

Vnitřní zrak - podporuje intuici a intuitivní naladění

Pohled do vesmíru - podporuje rozvoj kreativity, životní nadhled

Šťavnatá jóny -podporuje rozvoj sexuality, posiluje dráhu ledvin a životní energii


Co můžete objevit a získat ?

- Jak komunikovat se svou vnitřní ženou

- Jak porozumět vnitřním procesům ženy

- Jak se ponořit do meditace a do hloubky duše

- Jak rozvádět energii z pánve do celého těla

- Jak porozumět devíti aspektům ženy

- Jak posílit pánevní dno

- Jak navýšit své vědomí


Akreditováno dle zakladatelů: MUDr. Monika Sičová, Ing. Igor Samotný, Tantra-jóga Mohendžodáro www.mohendžodáro.eu, www.mohendžodáro.cz