Co je MOHENDŽODÁRO ? 

CESTA PRO KAŽDOU ŽENU,

která se rozhodne udělat "něco pro sebe." Pokud se k tomu rozhodneš, získáš mnoho poznání o sobě a to Tě navždy promění. Změníš-li sebe, změníš i všechno, co je ve tvém životě, všechno, co je kolem tebe.

Mohendžodáro je ucelený holistický systém pro tranformaci ženy a rozvoj jejího zdraví, krásy, schopností a talentů. Mohendžodáro používá asány (jogové tělesné pozice) a cvičení,  aktivní meditace, umělecké vyjádření a prožitkové programy. Vede k přirozenosti a spontánímu projevu. 

V čem Ti může kurz prospět ?

Pravidelné praktikování jednotlivých asán má řadu léčivých, omlazujících a zkrášlujících účinků. Což je určitě velký bonus, který můžeš získat pro sebe. Harmonizuje hormonální systém, ozdravuje oslabené pánevní dno a ženské orgány, posiluje dráhu ledvin. Celkově navyšuje životní energii a vědomě ji rozvádí po těle. Cvičení zvládne každá žena každého věku.

Cvičení Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna a dělohy, které po porodu ztrácí svoji pružnost. Při cvičení asán se svaly malé pánve stanou uzavřenější, pevnější, pružnější, čímž se odstraňují problémy s močením i s inkontinencí. 

Cvičením jednotlivých asán jsou rovněž intenzivně prokrvovány orgány malé pánve - vaječníky, děloha, vejcovody, pochva i pánevní dno, což výrazně ovlivnuje pozitivně zdraví v této oblasti. Pravidelným praktikováním asán se rovněž do těla uvolňuje velké množství estrogenů a ženských pohlavních hormonů, neboť jsou aktivovány žlázy s vnitřní sekrecí, které začnou ve větší míře produkovat, estrogeny, progesteron a další ženské hormony. Díky cvičení jednotlivých asán je stimulován  hormonální systém, který  podporuje růst energie a psychickou vyrovnanost. Zároveň se při cvičení používá speciální dechová technika - nádech nosem ke stimulaci šišinky.

Co Tě  čeká ?

Mohendžodáro však nepracuje pouze na tělesné úrovni, ale rovněž pracuje s naší ženskou duší  pomocí meditací a pomocí aspektů vnitřní ženy, které reprezentují jednotlivé asány.

Na kurzu budeme pracovat s asánami tzv. Mateřského okruhu. Tyto asány neboli tělesné pozice nesou vztahy k našim ženským vlastnostem a k lidským postojům vůbec. Každá pozice je vztah vědomého aspektu a jeho protikladu a vyjadřuje jak tělesný, tak i určitý psychický stav ženy. V asáně nacházíme setkání těla, mysli, emocí a vědomí. Asány tedy tyto úrovně vzájemně propojují.

Asány Mateřského okruhu, na které se můžeš těšit:

1. asána - Příběh ženství -vede k podpoře vnitřní ženy, podporuje sebedůvěru a sebelásku. 

V každé ženě září laskavé a milující srdce.. Lásku a pozornost dáváme často především svým dětem, partnerům, rodičům a přitom velmi často zapomínáme samy na sebe. Ztratíme se v událostech svého života, zapomeneme na své touhy a přání, zapomeneme, jak krásné, laskavé a jemné ženské vlastnosti a síly máme uvnitř sebe. Zapomeneme, že jsme se jako láska, krása a laskavost narodily,  že jsme krásné, laskavé a sebevědomé, že věříme v sebe a ve své schopnosti a díky tomu  důvěřujeme životu. A také, že vše, čeho se dotkneme, cokoliv uděláme je dílem naší dokonalosti. 

V této asáně budeme tedy v kontaktu se svým srdcem, posílíme 4. srdeční čakr.u, abychom si znovu dovolily milovat samy sebe, přijmout se takové jaké jsme, se všemi těmi zdánlivě drobnými nedokonalostmi, bez kterých bychom však nebyly celistvé. Uvědomíme si a podpoříme své vnitřní ženské vlastnosti, abychom životem dokázaly plout s lehkostí, radostí, uvolněné, spokojené a naplněné.

Tuto asánu podpoříme směsí esenciálních olejů - Mám se ráda - pro hlubší propojení a podporu 4. čakry.

2. asána - Vnitřní zrak - podporuje intuici a intuitivní naladění

Každá žena je obdařena intuicí, každá z nás občas uslyší cosi jako vnitřní hlas nebo šestý smysl chcete-li. Občas se tímto šestým smyslem necháme vést při svém rozhodování a nakonec nám život za čas ukáže, jak správné to bylo rozhodnutí.  Zkrátka máme tento dar, vytušit co je správné, ačkoliv třeba rozum v danou chvíli říká něco úplně jiného.  Také určitě každá z nás má své vlastní zkušenosti s tím, že umíme "přesvědčit ", pokud nám o něco jde.. 

V této asáně budeme v kontaktu se svou intuicí, která  může pomoci rozvíjet tyto intuitivní schopnosti, abychom je mohly ve svém životě využívat naplno a kdykoliv.  Asána tedy posiluje 6 čakru - tzv. třetí oko. 

Tuto asánu podpoříme směsí esenciálních olejů - Intuice - pro hlubší propojení a podporu 6. čakry.

3. asána - Pohled do vesmíru - podporuje rozvoj kreativity a životní nadhled

V každé ženě je kousek herečky. Každou z nás někdy naplno ovládají emoce. V této asáně se harmonizují archetypy spojené s vnitřním dítětem, tedy přirozený, spontánní a tvořívý princip, který je základem šťastného a tvořivého života. Podporuje zdravé prožívání emocí, vytváří nadhled nad životními situacemi a životními postoji. Přináší poznání, že život  nemusí být jenom drama, že můžeme z každého dramatu udělat veselý příběh. Učí nás hledět na situace jinou optikou. Učí nás méně reagovat a více naslouchat. Reakce jsou důsledkem našeho vnitřního prožívání. A tak je nadhled velkým bonusem pro náš spokojený život. Asána tedy posíluje 2. čakru - spojenou s prožíváním emocí.

Tuto asánu podpoříme směsí esenciálních olejů  Kreativita - pro hlubší propojení a podporu 2. čakry.

3. asána - Šťavnatá jóny - podporuje rozvoj sexuality, posiluje dráhu ledvin a životní energii

Harmonické vztahy jsou přáním každé ženy. Jako ženy, budujeme, zkrášlujeme a vytváříme domov, klidné, harmonické, laskavé a bezpečné místo - přístav, do kterého se vždy chceme vracet nejen my, ale  i naše děti, manželé i  partneři. Občas se v této roli tzv. zasekneme a péče o domov, děti, manžele i  partnery se stane naši jedinou mantrou. Jako bychom úplně zapomněly na sebe a na své potřeby a jako náhradu za zdravý vztah a péči k sobě, jsme se zaměřily na péči o druhé. Často nás tato role velmi vyčerpává, ztrácíme pružnost, radost a životní sílu. Jsme unavené, povadlé, nervozní a vyčerpané., bez radosti.  Zapomeneme, že v každé ženě je kus milenky, že krása, půvab, smyslnost, nadšení i vzrušení jsou naší přirozenou součástí. A zdravý harmonický vztah potřebuje zdravé, přirozené prožívání emocí i sexuality. Každý nesoulad oslabuje ledviny, čímž vyčerpává naši životní energii. Tato asána tedy aktivuje zdravé prožívání, aktivuje 1. čakru, posiluje archetyp milenky v nás, povzbuzuje ledviny a doplňuje životní energii. 

Tuto asánu podpoříme směsí esenciálních olejů - Smyslnost - pro hlubší propojení a podporu 1. čakry.

Domácí cvičení:

Všechny tyto asány budeme v kurzu aktivovat, a vy je můžete i nadále doma rozvíjet. Pravidelným cvičením, později plynutím v jednotlivých asánách můžete velmi obohatit svůj život, povzbudit vaše prožívání, uvolnit se do života, získat nadhled nad svými emocemi, povzbudit kreativitu a tvořivost.

Abychom dokázaly jednotlivé asány aktivovat a pracovat s nimi v rámci svého vnitřního prožívání, je potřeba se uvolnit. K tomu nám budou v kurzu pomocníkem Osho aktivní meditace, prožitkové techniky, pohyb a hudba, společné sdílení v ženské skupině, budování důvěry, podpory a spolupráce.

Moc se těším na naše společné putování. Každá skupina je jedinečná a velmi inspirující. A tak věřte, že se máte opravdu na co těšit!!!

Co můžete objevit a získat ?

- Jak komunikovat se svou vnitřní ženou

- Jak porozumět vnitřním procesům ženy

- Jak se ponořit do meditace a do hloubky duše

- Jak rozvádět energii z pánve do celého těla

- Jak porozumět devíti aspektům ženy

- Jak posílit pánevní dno

- Jak navýšit své vědomí


Ráda Vás kurzem provedu, krok za krokem. Akreditováno dle zakladatelů: MUDr. Monika Sičová, Ing. Igor Samotný, Tantra-jóga Mohendžodáro www.mohendžodáro.eu, www.mohendžodáro.cz