ODPUŠTĚNÍ

CESTA K EMOČNÍ SVOBODĚ


MOTO:

" Jak těžká křídla mám. A vzlétnout vzhůru nedokážu. A jako Fénix chci znovu z popela vstát a znovu vzlétnout vzhůru. Roztáhnout křídla a letět...."

Třetí setkání je cestou, jak do svého života zavést schopnost odpouštět. Odpouštět každý den a v každé chvíli kdy cítíme, že nás kdokoliv nebo cokoliv emočně zasáhlo.

Každý v životě prožíváme chvíle, které nás hluboce zasahují. Vzpomeňme si na bolesti, které jsme prožili, na okamžiky kdy nám někdo ublížil, na pocity křivdy, zrady, pomsty, hněvu a ublížení. Při vzpomínce cítíme, že jsou pořád s námi. Nedokážeme je uvolnit, nedokážeme odpustit, dokonce odpuštění sobě i druhým vnímáme jako vlastní prohru. Neuvědomujeme si, že odpustit ze sebe všechny tyto pocity je důležité především pro nás. Děláme to pro sebe, abychom ze sebe všechny tyto pocity uvolnili. Proč je to tak důležité? Mnohé studie již prokázaly, že mezi odpuštěním a plným zdravím existuje významná souvislost. Udržujeme-li v sobě pocity hněvu, zrady, křivdy apod., vytváříme v našem těle stavy chronického napětí. Tělo, mysl a emoce fungují jako jeden systém a pokud v sobě tyto pocity nosíme, narušujeme tím tuto křehkou rovnováhu. Odpuštění nám rovněž pomáhá lepší přijetí sebe sama, což významně ovlivní i naše vztahy s ostatními lidmi. Odpouštíme-li, stáváme se svobodnými. Nenecháme, aby nás negativní emoce, které nám druzí způsobili, ovládaly a svazovaly.

Bez odpuštění naše cesta nikam nevede, nemá žádný směr. Bez odpuštění nemůžeme jít dál. Bez odpuštění nedokážeme nechat minulost za sebou. 

FORGIVEVESS - ODPUŠTĚNÍ - Meduňka, pelargonie, kadidlovník, santalové dřevo, andělika, levandule, citron, jasmín, heřmánek římský, bergamot, ylang ylang, palmarosa, smil a růže v základu z oleje ze sezamových semen - velmi účinná směs jako další z kolekce Feelings.

KDY: 6.3.2021

KDE: Univerzitní centrum v Telči, 10:00 - 17:00 hod.

CENA: 990 Kč

REZERVACE: stepanova-lenka@seznam.cz