Otevírací doba: PO-PÁ -  dle objednání.

OSHO AKTIVNÍ MEDITACE

 Člověk, který je příliš posedlý přemýšlením, nakonec zapomíná, že má srdce."

Osho

TERMÍNY PRO 2022:          2.12.2022         Osho Gourishankar Meditation

OSHO MEDITACE V TELĆI

Pozvání k osho aktivní meditaci. K uvolnění a rozproudění toku energie Vás budou provázet vůně esenciálních olejů - Young Living - esence terapeutické kvality.

KDY: 2.12. .2022   v  17.30 - 19.30 hod.    - Osho Gourishankar Meditation  - JIŽ PLNĚ OBSAZENA

KDE: Univerzitní centrum v Telči

REZERVACE : stepanova-lenka@seznam.cz

PRO KOHO : pro muže i ženy každého věku

CO S SEBOU: podložku a pohodlné oblečení, deku a šátek na oči

Cena: 300 Kč

Meditace jsou určeny pro všechny a nevyžadují žádnou předchozí zkušenost. Stačí Vaše zvědavost a zájem o sebe a své tělo a chuť posunout se dál.

Těším se na společná pravidelná setkávání.

PROČ AKTIVNÍ MEDITACE ?  PROČ OSHO MEDITACE ?

V dnešním "moderním" světě zaměřujeme svoji pozornost převážně k myšlení. Intelekt a tlak na výkon a výsledky jsou naší hlavní potřebou, možná i jistotou a motorem našeho života. Jsme jiní, než bývaly dřívější kultury. Tyto věnovaly více pozornosti sobě, svému tělu a přírodě. Více vnímaly přirozený řád dění v celku a harmonii přírody. Proto jejich způsoby spojení se sebou, potřeba přirozené očisty v přítomnosti ticha a klidu meditace, byla jednoduchým a možná přirozeným způsobem každodenního bytí. Tělo, mysl i ducha vnímaly jako jedno.

Moderní člověk je již úplně jiný. Mysl vnímáme odděleně od těla, potlačujeme emoce, nevyjadřujeme svoji přirozenost. Vlastně nejsme a neumíme být přirození, nejsme a neumíme být uvolnění. Naše přehlcená mysl je neustále aktivní, pořád přemýšlí, neumí se zastavit, neumí nedělat nic - neumí nepřemýšlet. Centrem naší osobnosti je mozek, není to naše srdce, ani náš střed. Osho to jednoduše a krásně vystihuje slovy : "Člověk, který je posedlý přemýšlením, nakonec zapomíná, že má srdce."

Tradiční způsoby meditace - tedy spočinutí v tichu a klidu (v sezení), mohou moderního aktivního člověka často od meditace odradit. Není to tak úplně jednochudé zůstat jen tak v klidu a tichu, protože klid a ticho není v nás. Je tam chaos a neklid. Mysl je neustále aktivní a vymýšlí různé scénáře - nemám tolik času, je to dlouhé, nejde mi to, neumím to, nedokážu to, apod...

Právě proto jsou aktivní Osho meditace moderním a účinným způsobem , jak vymanit sebe z pasti mysli. Jak se uvolnit, osvobodit z jejího zajetí, jak se znovu spojit se svým tělem, duchem a duší, a přesunout centrum naší osobnosti do srdce a středu. K tomu využívají aktivní meditace pohybu, zvuku, tance, intenzivního dýchání právě k tomu, aby rozproudily a uvolnily energii v těle, uvolnily mysl, a pomocí katarze uvolnily emoce a potlačení, které v sobě držíme. Tím dovolíme, aby se centrum naší osobnosti postupně vymanilo z pasti mysli, a abychom dokázali vnímat ze srdce a svého středu. Pak dokážeme v klidu a tichu setrvat. Je to však cesta , je to proces, který vždy přináší změnu - takový je však život.

CO JE MEDITACE ?

" Meditace je stav bez myšlení. Meditace je stav čistého vědomí bez obsahu. Obvykle je vaše vědomí přeplněné nesmysly, stejně jako zrcadlo, pokryté prachem. Mysl je v neustálém pohybu: pohybují se myšlenky, pohybují se touhy, pohybují se vzpomínky, pohybují se přání - je to neustálý pohyb. Každý boží den. I když spíte, vaše mysl pracuje, sní. Stále myslí. Stále se zabývá hněvem a úzkostí. Připravuje se na příští den. Stále probíhá podvědomé plánování. Když ustal pohyb a zastavilo se myšlení, žádné myšlenky se netoulají, nevznikají žádné žádosti, ve vašem nitru se rozhostilo ticho - toto ticho je MEDITACE." Osho

PRO KOHO JSOU MEDITACE ?

Vhodné jsou pro všechny muže i ženy každého věku. Nepotřebují žádnou předchozí zkušenost. Jen vaši zvědavost a touhu zkusit něco nového a posunout se dál..

S sebou vždy pohodlné oblečení a šátek.

Níže Vám uvádíme Osho meditace, které můžeme společně sdílet. Těšíme se na společná pravidelná setkání.

Osho meditace , kterými Vás ráda provedu

Osho Dynamic Meditation

Osho Kundalini Meditation

Osho Nadabrahma Meditation

Osho Nataraj Meditation

Osho Mandala Meditation

Osho Davani Meditation

Osho Gourishankar Meditation

Osho Whirling Meditation

Osho Vipassana Meditation

Osho Chakra Sounds Meditation

Osho No-Dimensions Meditation

Osho Golden Light Meditation

Osho Heart Meditation

Osho Gibberish Meditation

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.

K potvrzení závazné rezervace zbývá ještě jeden krok, a to úhrada na níže uvedený bankovní účet nejdéle do 1.9.2022.

Bankovní spojení: 1775916027/3030, do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a příjmení a termín meditace - Jana Nováková/Meditace/prosinec / 2022 nejdéle do 20.11.2022