OSHO AKTIVNÍ MEDITACE

 Člověk, který je příliš posedlý přemýšlením, nakonec zapomíná, že má srdce."

Osho

         OSHO MEDITACE V TELĆI     září - prosinec  2024     

 13.9. -  OSHO Dynamic Meditation

                                                    11.10. - OSHO  Kundalini Meditation

                                                    8.11. - OSHO Dynamic Meditation

                                                    13.12. - OSHO Gourishankar Meditation

                                             

Pozvání k OSHO aktivní meditaci. K hlubokému uvolnění a rozproudění toku energie Vás budou provázet vůně esenciálních olejů - Young Living - esence terapeutické kvality.

KDY: 13.9.2024   v  17.30 - 19.30 hod.  -   Pro přípravu se prosím dostavte vždy 15 min. před                                                                                              začátkem. Abychom mohli začít včas.

KDE: Univerzitní centrum v Telči

REZERVACE : stepanova-lenka@seznam.cz

PRO KOHO : pro muže i ženy každého věku

CO S SEBOU: podložku a pohodlné oblečení, deku a šátek na oči

Cena: 400 Kč

Meditace jsou určeny pro všechny a nevyžadují žádnou předchozí zkušenost. Stačí Vaše zvědavost a zájem o sebe a své tělo a chuť posunout se dál.

Těším se na společná pravidelná setkávání.

PROČ AKTIVNÍ MEDITACE ?  PROČ OSHO MEDITACE ?

V dnešním "moderním" světě zaměřujeme svoji pozornost převážně k myšlení. Intelekt a tlak na výkon a výsledky jsou naší hlavní potřebou, možná i jistotou a motorem našeho života. Jsme jiní, než bývaly dřívější kultury. Tyto věnovaly více pozornosti sobě, svému tělu a přírodě. Více vnímaly přirozený řád dění v celku a harmonii přírody. Proto jejich způsoby spojení se sebou, potřeba přirozené očisty v přítomnosti ticha a klidu meditace, byla jednoduchým a možná přirozeným způsobem každodenního bytí. Tělo, mysl i ducha vnímaly jako jedno.

Moderní člověk je již úplně jiný. Mysl vnímáme odděleně od těla, potlačujeme emoce, nevyjadřujeme svoji přirozenost. Vlastně nejsme a neumíme být přirození, nejsme a neumíme být uvolnění. Naše přehlcená mysl je velmi aktivní, je živá, přemýšlí, hodnotí, posuzuje. a všechny tyto aktivity ji velmi unavují a přehlcují. Centrem naší osobnosti je mozek, není to naše srdce, ani náš střed. Osho to jednoduše a krásně vystihuje slovy : "Člověk, který je posedlý přemýšlením, nakonec zapomíná, že má srdce."

Tradiční způsoby meditace - tedy spočinutí v tichu a klidu (v sezení), mohou moderního aktivního člověka často od meditace odradit. Není to tak úplně jednochudé zůstat jen tak v klidu a tichu, protože klid a ticho není v nás. Je tam chaos a neklid. Mysl je neustále aktivní a vymýšlí různé scénáře - nemám tolik času, je to dlouhé, nejde mi to, neumím to, nedokážu to, apod...

Právě proto jsou aktivní OSHO meditace moderním a účinným způsobem , jak vymanit sebe z pasti mysli. Jak se uvolnit, osvobodit z jejího zajetí, jak se znovu spojit se svým tělem, duchem a duší, a přesunout centrum naší osobnosti do srdce a středu. K tomu využívají aktivní meditace pohybu, zvuku, tance, intenzivního dýchání právě k tomu, aby rozproudily a uvolnily energii v těle, uvolnily mysl, a pomocí katarze uvolnily emoce a potlačení, které v sobě držíme. Tím dovolíme, aby se centrum naší osobnosti postupně vymanilo z pasti mysli, a abychom dokázali vnímat ze srdce a svého středu. Pak dokážeme v klidu a tichu setrvat. Je to však cesta , je to proces, který vždy přináší změnu - takový je však život.

CO JE MEDITACE ?

" Meditace je stav bez myšlení. Meditace je stav čistého vědomí bez obsahu. Obvykle je vaše vědomí přeplněné nesmysly, stejně jako zrcadlo, pokryté prachem. Mysl je v neustálém pohybu: pohybují se myšlenky, pohybují se touhy, pohybují se vzpomínky, pohybují se přání - je to neustálý pohyb. Každý boží den. I když spíte, vaše mysl pracuje, sní. Stále myslí. Stále se zabývá hněvem a úzkostí. Připravuje se na příští den. Stále probíhá podvědomé plánování. Když ustal pohyb a zastavilo se myšlení, žádné myšlenky se netoulají, nevznikají žádné žádosti, ve vašem nitru se rozhostilo ticho - toto ticho je MEDITACE." Osho

PRO KOHO JSOU MEDITACE ?

Vhodné jsou pro všechny muže i ženy každého věku. Nepotřebují žádnou předchozí zkušenost. Jen vaši zvědavost a touhu zkusit něco nového a posunout se dál.. 

S sebou vždy pohodlné oblečení a šátek., podložku a deku na přikrytí.

 CO VÁS ČEKÁ ?

Meditace jsou vždy v pátek. Po celém pracovním týdnu, jsme většinou unavaní a přehlcení z pracovních povinností , spěchu, stresu a napětí a rychlého životního tempa.. Proto každý začátek věnuji nejdříve celkovému uvolnění a zklidnění, abychom se naladili, uvolnili, propojili, abychom byli přítomní, abychom vnímali sami sebe a jeden druhého. 

Každá meditace je jiná, a tak Vás vždy s každou meditací nejdříve seznámím. Co Vám může přinést, v čem Vás může podpořit, a také Vám vysvětlím celý její průběh. Téměř každá meditace má 4 části, a tak Vám každou část vysvětlím, všechny části si nejdříve prakticky ukážeme, abyste nemuseli v průběhu meditace, která trvá vždy 1 hodinu, přemýšlet, co máte dělat.  

Mým úkolem jako průvodce je zajistit, sladit a udržet bezpečný prostor pro průběh celé meditace. Je tedy  pro Vás vždy  připraven bezpečný prostor, abyste se mohli s důvěrou a zcela přirozeně a naplno  pouštět do celého procesu, jež meditace přináší., Každá meditace Vám může přinést hlubokou vnitřní očistu na mentální, fyzické i duševní úrovni. Vše je propojené.  Pokaždé bude meditace novým a zcela jedinečným zážitkem. 

Každá meditace má jedinečnou hudbu, s jedinečnými zvuky, které spoluvytvářejí hluboké vnitřní zážitky. Hudbu pro OSHO meditace skládali hudebníci jako Karunesh a  Deuter. Hudba čerpá ze zvuků starověkých duchovních a náboženských tradic způsobem, který promlouvá k hluboce pociťované touze každého z nás po duchovním spojení. Hudba byla vždy zásadní součástí mystického zážitku, a proto spoluvytváří hluboké vnitřní zážitky a stavy při každé meditaci.

Být v meditaci  ve stavu ticha své mysli vyžaduje praxi. Pravidelné meditace se tak mohou stát průvodcem a společníkem na cestě k tomu, kým opravdu jsme. K tomu, abychom dokázali naslouchat. Mohou být novým průvodcem pro každodenní mentální, fyzickou i duševní pohodu. 

Osho to krásně vyjadřuje slovy ::"Jděte hluboko dovnitř a s překvapením zjistíte, že nenávist, zloba a žárlivost jsou jen na okraji. V samotném středu vašeho bytí je jen láska."

Níže Vám uvádím OSHO meditace, které můžeme společně sdílet a kterými Vás s radostí provedu. Těším se na společná pravidelná setkání. 

OSHO meditace , kterými Vás ráda provedu

OSHO Dynamic Meditation

OSHO Kundalini Meditation

OSHO Nadabrahma Meditation

OSHO Nataraj Meditation

OSHO Mandala Meditation

OSHO Davani Meditation

OSHO Gourishankar Meditation

OSHO Whirling Meditation

OSHO Vipassana Meditation

OSHO Chakra Sounds Meditation

OSHO No-Dimensions Meditation

OSHO Golden Light Meditation

OSHO Heart Meditation

OSHO Gibberish Meditation

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.

K potvrzení závazné rezervace zbývá ještě jeden krok, a to úhrada na níže uvedený bankovní účet nejdéle do 31.8..2024

Bankovní spojení:     2926547017/3030  do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a příjmení a termín meditace - Jana Nováková/Meditace/květen/ 2024 nejdéle do 31.8.2024

PROČ ZAČÍT S MEDITACÍ

Motivace je hnacím motorem pro všechny naše životní impulzy. Proto jsem pro Vás připravila článek o prospěšnosti zavedení meditace do každodenního života s výčtem mnoha přínosů, které Vás věřím budou motivovat k tomu, abyste začali a meditace se tak stala jedním z Vašich  každodenních "pozitivních návyků".

Meditaci se věnuji již mnoho let a je tak nezbynou součástÍ mého života a zároveň základem všech aktivit, kurzů a společných setkání, které pořádám. Proč, pochopíte, pokud si přečtete článek BENEFITY MEDITACE , který pojednává o prospěšnosti meditace v našem každodenním životě. Věřím, že pro  Vás budou tyto informace novou inspirací a motivem začít.