PROČ ESENCIÁLNÍ OLEJE

Esenciální oleje (EO) :

- Rychle účinkují

- Jednoduché použití

-  Praktické

-  Dostupné

-  Prospěšné


Nejlepší rozhodnutí a odpověď PROČ je osobní zkušenost.

Nejlepší důvodem pro rozhodnutí používat esenciální oleje je osobní zkušenost. I moje první  zkušenost s EO mě přesvědčila , byla jsem zvědavá, co bude dál. Co mě zaujalo a překvapilo, byl  rychlý účinek v reakci na aplikaci na pokožku, tedy účinek pro fyzické tělo, opravdu velmi rychlá reakce a velká úleva. Dále velká intenzita vůně, které Vás úplně překvapí, zároveň reakce nebo spojení vůně s vašimi pocity. Vůně vzpomínky evokuje, může Vás vrátit někam, co jste mysleli, že je zapomenuto, a tím uvolnit, pročistit minulost. A každý další zážitek a zkušenost byla důvodem, proč se EO staly každodenní součástí mého života. Dnes je používám při všech pracovních aktivitách, a také obohacují můj osobní život, domácnost a zdraví mojí rodiny. 

Každý den pořád objevuji, na co všechno je mohu používat. Naplňují mé představy o komplexní péči o zdraví - pomáhají na emoční úrovni, uleví a podporují fyzické zdraví, podporují mentální relaxaci, pracují na hlubokých frekvencích a vrstách člověka, podporují spirituální podstatu, pomáhají při sebepoznávání a osobním rozvoji.

Podporují kreativitu, protože s nimi můžete vytvářet vlastní směsí, vůně, parfémy, krémy. I moje domácnost se těší z jejich potenciálu. Vyměnila jsem všechny chemické čistící prosředky a nahradila je čistými pomocníky, které jsou šetrné jak pro mě i moji rodinu, ale zároveň jsou šetrné k přírodě. Pomáhají měnit staré návyky a přináší uvědomění hlubšího propojení s přírodou. Proto esenciální oleje. Vím, že mohu mít to nejlepší, co existuje. To je velké štěstí. Věřím, že i Vám změní a obohatí kvalitu života a zdraví. 


 Bylinky versus esenciální oleje - Jaký je rozdíl?

KONCENTRACE - všichni známe sílu léčivých bylin. A to je důvod, proč jsou bylinné čaje téměř v každé domácnosti. Co už je nám ovšem méně známé, že z většíny léčivých bylin lze destilací získat esenciální olej. Rozdíl mezi léčivou bylinou a destilací získaným olejem je zásadní, a tím je koncentrace. Esenciální olej může být 100 až 10 000 x více koncentrovaný, a proto je účinější než bylina sama. Má velmi jednoduché použití, můžete ho mít sebou kamkoliv se vydáte. Budete ohromeni tím, jak rychle učinkuje a jak Vám pomůže, když je potřeba. Je mnohem dostupnější, neboť stačí otevřít lahvičku a přivonět, kdekoliv a kdykoliv. Nemusíte čekat, až si uvaříte bylinný čaj. V dnešní době začínáme skutečně znovuobjevovat velkou sílu a potenciál esenciálních olejů. Jsou prováděny výzkumy jejich účinků a léčivá síla esenciálních olejů se tak dostává znovu do popředí naši pozornosti v oblasti plného zdraví. Vracíme se v čase zpět, a objevujeme sílu těchto esencí, kterou naši předci i starobylé kultury dobře znaly. Existuje mnoho vědeckých studií ohledně jejich účinků. 


A co KVALITA esenciálních olejů? 

KVALITA je pro užívání esenciálních olejů zásadní. Předurčuje jejich  schopnost účinně a rychle pomáhat.  Esenciální oleje Young Living se vyznačují  vysokou terapeutickou kvalitou, Známkou a garancí této kvality je tzv. postup  SEED TO SEAL - od semínka po uzávěr, což vyjadřuje proces a vlastní výrobu EO, vlastní zdroj kvalitních semen pro pěstování, výběr kvalitního čistého prostředí pro růst každé rostliny, pečlivou sklizeň, propracovaný systém destilace, kontrolu před naplněním EO do lahvičky a dále cestu k nám, spokojeným uživatelům. Podrobnější informace k postupu SEED TO SEAL najdete v úvodu Proč Young Living. Pro mě je velkou odpovědí a zárukou kvalitu jejich možnost k vnitřnímu užití, řada  esenciálních olejů PLUS - označených jako výživový doplněk.


KDE A JAK  TEDY PŮSOBÍ?

EO naplňují mé představy o komplexní péči o zdraví - pomáhají na emoční úrovni, uleví a podporují fyzické zdraví, podporují mentální relaxaci, pracují na hlubokých frekvencích a vrstách člověka, podporují spirituální podstatu, pomáhají při sebepoznávání a osobním rozvoji. 

V průběhu plynutí času jsme se až příliš vzdálili od toho, jak důležité je vnímat hlubší potřeby fyzického těla, pečovat o své mentální zdraví a také věnovat pozornost našim pocitům. Tělu dáváme  pozornost ve vztahu k jeho kráse a vzhledu a často vnímáme jeho hlubší potřeby, až když se ozve a omezí nás bolestí, snížením pohybu, nevolností apod. Naše mysl je napěchovaná, přetížená každodenními povinnostmi, a tak nás mnohdy nenapadne, že potřebuje stejnou péči, uvolnění, relaxaci, jako naše svaly po náročné práci, či tréninku. A naše emoce? Naučili jsme se je příliš neprojevovat, jako by byly méněcenné před logickým úsudkem. Úplně jsme zapomněli na to, že tělo, emoce a naše mysl pracují jako spojená nádoba, společně, potřebují se nezvájem. Myšlenka, že máme také svoji spirituální podstatu, která nás utváří, není ještě tolik přijímána. Také jsme si zvykli řešit  spíše jen důsledky našich potíží (nespokojenost, bolest, různé typy fyzických potíží apod.) a méně hledáme  jejich příčiny. Neptáme se proč? (proč se necítím tak dobře, proč mě bolí hlava apod.). Hledáme rychlá řešení. 

Podívejme se společně na to, jak vůně působí na náš mozek a naše emoce.

Na obrázku vidíme, jak mohou vůně prospívat našemu zdraví. Jak dokáží jednoduše, rychle a účinně uvolňovat emoce, které jsou spojené s naším plným zdravím, a které jsou tak důležité pro rozvíjení empatie, tedy schopnosti projevovat soucit a pochopení k sobě i ostatním. Schopnost uvědomovat si vlastní emoce, být otevřenější k vlastním pocitům nám pomáhá  rozeznávat a chápat i city ostatních, ovlivňuje tedy i naše fungování ve vztazích. 

Až prozkoumáte své oblíbené EO z Vaší Základní sady, která byla prvním krokem do světa vůní, určitě objevujte další esence a produkty, ale také zkoumejte směsi a  jejich názvy, které často vyjadřují důležité emoce. Jako příklad uvedu esenciální olej Forgiveness - Odpuštění. Často nedokážeme odpouštět a pocity spojené s neodpuštěním  jako je hněv, křívda a zrada v sobě nosíme někdy i celý život. Neuvědomujeme si, že odpouštět je očistné a prospěšné pro naše zdraví. Odpuštění je směsí mnoha velmi významných a účínných esencí jako např. meduňky, pelargonie, kadidlovníku, santalového dřeva, anděliky, levandule, citronu, jasmínu, smilu, a růže  a mnoha další esenciálních olejů a může nám velmi významně pomoci s uvolněním těchto pocitů. 


A co FREKVENCE? Jaký mají význam?

Lidské orgány, esenciální oleje, rostliny, zvířata i lidé mají svou základní frekvenci, které jsou jedinečné pro každého jedince. Negativní myšlenky mohou naši frekvenci snižovat, zároveň jako pozitivní myšlenky naše frekvence navyšují, díky čemuž se cítíme lépe a zdravěji. Esenciální oleje mají také své frekvenční hodnoty, neboť je v nich zachována čistá energie z rostlin - jsou to živé esence. Níže jsou uvedeny elektromagnetické frekvence vybraných EO v poměru k frekvencím lidského těla. Z těchto hodnot je tedy zřejmé, že esenciální oleje mají vyšší frekvenční hodnoty, čímž nám mohou bezprostředně pomáhat harmonizovat vzniklou nerovnováhu. Můžeme skrze jejich působení zvyšovat své frekvence. Pokud jsou frekvence našeho těla vyšší, nižší frekvence různých organismů a negativních emocí nás nezasahují

Elektromagnetické frekvence                                                               EO Frekvence lidského těla:

Růže - 320 MHz                                                                                       62 - 68 MHz - zdravé tělo

Smil (slaměnka) - 181 MHz                                                                    58 MHz - nachlazení

Levandule - 118 MHz                                                                              57 MHz - chřípka

Meduňka - 102 MHz                                                                                55 MHz - kandidóza

Máta - 78 MHz                                                                                         52 MHz - mononukleóza

Bazalka - 52 MHz                                                                                     

Zdroj: ABC Používání esenciálních olejů

Pokud chcete získat podrobnější informace, můžete si u nás objednat knihu ABC Používání esenciálních olejů, kterou Vám rádi zašleme.