VÍCE O KVALITĚ DIFUZÉRU

Difuzéry od Young Living plní tři základní funkce:

  • rozprašovač vůně
  • zvlhčovače vzduchu a 
  • atomizéru v jediném, snadno použitelném produktu

Ultrazvukovou frekvencí vznikají vlny rychlostí 1,7 milionu vln za vteřinu, jež uvolňují molekuly esenciálního oleje do vzduchu. 

Při výběru difuzéru je důležité zjistit vlastnosti a princip fungování vybraného difuzéru, abyste z esenciálního oleje mohli získat jeho přirozené a celistvé vlastnosti, které esenciální oleje poskyují. 

CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Některé levné difuzéry na esenciální oleje fungují tak, že oleje plavou na hladině vody v misce a přes ní fouká větrák, aby rozptýlil oleje do vzduchu. V takovém typu difuzéru mohou probíhat určité chemické změny kyselin, fenolů a esterů, to však není ten největší problém. Problém u difuzérů s odpařováním pomocí větráku je ten, že nejlehčí složky oleje se rozptýlí dříve než ty těžší. Proto někdy nebude celý olej ve vzduchu ve stejnou dobu. A nikdy nebude zachována rovnováha mezi složkami tekutého oleje při odpařování z difuzéru s větrákem. Také byste měli vědět, že některé oleje jsou hustší než voda a neplavou na hladině. Oleje skořice a kasie jsou takovým příkladem.

                                             PROČ DIFUZÉRY YOUNG LIVING                                             

Nejlepší difuzéry se nazývají "nebulizéry" a používají neohřátý vzduch pokojové teploty. Tento typ difuzérů funguje na principu "atomizace". Když je olej protlačen vzduchovým proudem pod vysokým tlakem miniaturním otvorem, vytryskne do okolní atmosféry a rozprskne se na miliardy malinkatých kapiček skládajících se pouze z několik molekul. Výsledný olejový aerosol obsahuje všechny složky oleje ve stejné rovnováze jako v tekuté formě před jeho atomizací. Takto získáte všechny složky oleje v rozptýlené formě, což maximalizuje jejich efektivitu a účinek. Protože nebulizéry nepoužívají teplo ani vodu, neodchází k potencionálním problémům spojeným s difuzéry na principu tepla a vody.

Atomizující difuzéry nabízejí ještě jednu výhodu oproti jiným typům difuzérů. Tím, že je olej protlačen velkou rychlostí rozprašovací tryskou, dodává oleji další energii, zvyšuje hladinu kyslíku, který molekuly nesou a zvyšuje tak jeho frekvenci. Tím narůstá potenciální léčivý účinek oleje a dostává se na vyšší úroveň. Nebulizéry jsou běžně dražší, než některé jiné typy, ale rozdíl v ceně se Vám určitě vyplatí.

Všechny difuzéry od Young Living dosahují vysoké kvality a zároveň v sobě zahrnují hned několik funkcí. Díky vodě pomáhají zvlhčovat vzduch, díky rozpašování rozvedou vůni esenciálního oleje až do prostoru 30 m2 a díky atomizéru můžete plně využít všechen potenciál esenciálních olejů, resp.  jejich účinků. 

Zdroj: ABC - Používání esenciálních olejů