PROČ YOUNG LIVING?

Lenka Štěpánová ID: 2903699    |     Marek Cerula: ID:                                                    2053812

Stejně jako všechny světově velmi úspěšné společnosti různých oborů a značek  i začátek společnosti Young Living začal před více než 20 lety jednoduchou domácí destilací esenciálních olejů, kterou postavil zakladatel společnosti Young Living  D. Gary Young. 

Gary Young objevil onu neuvěřitelnou sílu esenciálních olejů, ale protože se kvalita dostupných olejů na trhu  tak značně lišila, nebyl schopen úplně využít jejich potenciál. Věděl, že čisté esenciální oleje mají schopnost přinášet velkolepé výsledky, současně ale zjistil, že chemicky pozměněné nebo znečištěné oleje na trhu jsou často neúčinné a dokonce mohou být i škodlivé.

A tak začala jeho cesta destilovat rostliny, aby mohl oleje sám vyrábět. Jeho neustále se rozšiřující odborné znalosti o esenciálních olejůch s předchozí zkušeností Mary Young, výkonné ředitelky v oboru přímého prodeje umožnily Youngovým uskutečnit jejich vizi a založit společnost, která by svým členům umožnila sdílet se světem skutečně čisté esenciální oleje.


Jakmile Gary připravil další zemědělskou půdu v Utahu a Idahu, začal s pěstováním levandule, máty, meduňky, muškátové šalvěje a mnoha dalších bylinek. Poptávka po čistých esenciálních olejích rostla a společnost Young Living vyprojektovala a postavila největší a technologicky nejvyspělejší destilovnu na výrobu esenciálních olejů v Severní Americe. Ve stejnou dobu vzkvétající společnost také vypracovala revoluční standard kvality Young Living, který chrání dokonalost a sílu přírodních esenciálních olejů.

Dnes se společnost Young Living rozrostla natolik, že se stala světovou vůdčí společností v oblasti esenciálních olejů a wellness řešení. Se svým ústředím v Lehi v Utahu, kancelářemi v Austrálii, Evropě, Kanadě, Japonsku a Singapuru a farmami po celém světě zůstává společnost Young Living věrná původní vizi Garyho Younga. 


 FARMY YOUNG LIVING

 SEED TO  SEAL - ZÁRUKA  NEJVYŠŠÍ KVALITY 

Kvalita esenciálních olejů byla důvodem, proč začal Gary Young sám destilovat a vyrábět esenciální oleje. Kvalita, prostředí, způsob destilace, přístup k přírodním zdrojům vedly společnost Young Living k tomu, že představila světu nový přístup v kvalitě esenciálních olejů SEED to SEAL, kterým se Young Living zavazuje k tomu , že Vám budou dodávány ty nejlepší a nejčistší esenciální oleje a produkty obohacené esenciálními oleji na světě. V mimořádnosti kvality svých produktů je společnost Young Living opravdu vyjímečnou společností v celosvětovém měřítku. Young Living vítá své členy na svých farmách, aby se sami přesvědčili, jak probíhá proces sázení, růstu, sklizně, destilace a kontroly kvality destilovaných esenciálních olejů. Domníváme se, že je to velmi vyjímečný krok a už se moc těšíme, že se budeme moci podílet na sklizni i destilaci Levandule ve Francii.

Zde si přiblížíme, jaké postupy a principy Vám zaručuje postup SEED TO SEAL ohledně kvality esenciálních olejů. 

Využití zdrojů - znamená, že suroviny, které Young Living získává k destilaci esenciálních olejů jsou z vlastních farem  i z farem parnerských. Tyto parnerské farmy jsou certifikovány na postup kvality SEED To SEAL, to znamená, že musí splňovat všechny přísné normy na kvalitu, citlivostí vůči komunitě a zároveň s ohledem na ekosystém krajiny.

Věda - kvalita všech produktů začíná samozřejmě na polích, rozhodující je tedy kvalita půdy i prostředí. Ověřuje se v laboratořích týmy pro výzkum a vývoj. Podle potřeby se však kvalita ověřuje i testováním předávaných vzorků u nezávislých, uznávaných a akreditovaných laboratořích. 

Normy - Společnost Young Living jako lídr ve výrobě esenciálních olejů se zavázala k tomu, že všechny činnosti provádí s odpovědností vůči životnímu prostředí, a to od udržitelného získávání vzácných rostlin, až po zvýšení kvality života místních komunit. Young Living si vybírá ke spolupráci partnery, které zná, aby  mohla vyrábět čisté esenciální oleje a složky etickým a legálním způsobem, a to při nastavení nejvyšší normy udržitelnosti. 

Takto společnost Young Living rovněž naplňuje své poslání, zajišťovat živoucí energii přírody - esenciální oleje. Stará se o komunity, zabývající se péčí a objevováním, přičemž dokáže nadchnout ostatní pro hodnoty, jako jsou zdravý životní styl, cílevědomost a hojnost.


A teď si můžete přečist něco málo o tom, proč a co mě přivedlo k Young Living